deszcz

A lato było mokre tego roku.

Tego, i poprzedniego, i następnego.. Wychodzę do pracy, w drzwiach żegna mnie struga wody z nadrdzewiałej rynny. Szarośc widzę, szarośc. Facet z naprzeciwka tuli się do parasola, jego pinczer zdecydowanie odmawia kontaktu z mokrym chodnikiem. Mamrocze ‚dzień dobry’. Zgadzam się tylko połowicznie. W podłym nastroju docieram do pracy. Wszyscy komentują pogodę, jakby to mogło coś zmienic.  Jedna rzecz pewna w Walii to deszcz. Stały, niezmienny, nie zdradzi, nie opuści, nie zamieni na inny model. Niestety. W Afryce ludzie umierają z głodu z powodu katastrofalnej suszy. W Walii wody jest więcej niż gruntu. Przelewa się z doniczek, tworzy sadzawki w grilach, każde pranie na sznurku wypłukuje sześc razy. Widac naturze też czasem coś nie wychodzi.

G. wymachuje mi przed nosem swoją opinią w sprawie. Zamiast pieniędzy niech im wyślą środki antykoncepcyjne, żeby się przestali mnożyc!  Zawsze wiedziałam, że w głębi ducha jesteś mądrym facetem, G. Szkoda, że robisz tak wiele, żeby nikt się o tym nie dowiedział.

2 uwagi do wpisu “deszcz

  1. ludzik

    Może i G ma brutalne poglądy, ale jakże rzeczowe. Ma chłopina rację i trudno się z tym nie zgodzić…
    A u nas też pogoda w ostatnim czasie nas nie oszczędza. To chyba najbardziej deszczowy lipiec jaki pamiętam. Więcej padało, niż słońce świeciło. Raz upał, a za chwilę spadek temperatury do 14 szt. C! Szaleństwo. Zaczynam wierzyć w efekt cieplarniany, bo ostatnie zjawiska wyraźnie to demonstrują…. Jedyny plus tego całego zamętu z deszczem, to brak konieczności podlewania :)

    1. Nie wydaje mi się, żeby antykoncepcja sprowadzała deszcz ;) Problematyka Afryki jest tak złożona i trudna, że sprowadzanie wszystkiego do rozmnażania uważam osobiście za przejaw mocno ograniczonego światopoglądu, typowy niestety dla sporego procentu wyspiarzy.
      Brak konieczności podlewania też doceniam :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s