hu hu ha ha ha

Zima w T. jaka jest, każdy widzi. Otępiały red. Jakubek całymi dniami przygląda się z okna jak Rudy przegania sikory z karmnika. Red. Jakubek spędził ostatnio sześc godzin w pobliskim centrum handlowym bo zapomniał kluczy od domu i to doświadczenie zupełnie go wyczerpało tak fizycznie jak i na umyśle. Nie jest więc w stanie wykazac się żadnym skoordynowanym ciągiem myślowym; z rzadka jeno upiecze muffina z jagodą i czeka na Jakąś Odmianę.

Zauważa mimochodem, że to już prawie sześc lat na tej emigracji i że okno brudne. Umyłby, ale mu się nie chce.  Sąsiedzi, z którymi nigdy nie zamienił słowa wrzucają mu kartki świateczne przez Dziurę w Drzwiach. To miłe, mówi, ale bez przekonania. Rudy wisi na słoninie i trzepie skrzydłami jak przerośnięty koliber. Zdanie o‚jakietoładne przebija się z trudem do mózgu red. przez skorupkę marazmu.

Lecz już za dwa tygodnie w życie red. wpadnie nareszcie Świeży Powiew. Red. jedzie bowiem witac kolejny nowy rok  do Londynu, miasta, w którym wszyscy dokąś biegną, ulice błyszczą od reklam i mówi się 2873 językami. I są mu-ze-a. Życie kulturalne red. kwitnie jak syberyjska tundra zimą; i teraz nie może się, niebożątko, zdecydowac, które muzeum odwiedzic, tyle tego dobra; lęka się też, czy będzie się jeszcze umiał Właściwie Zachowac i sprawiac odpowiednio Kulturalne Wrażenie na groźnie wyglądających paniach kustoszach.

Tymczasem, w imieniu swoim, red. Jakubka oraz Rudego życzę wszystkim miłym osobom, które tu zaglądają, oraz tobie zbłąkany wędrowcze, który trafiłeś na tego bloga wpisując w google taga „leczenie platfósa” wesołych świąt i szczęśliwego Nowego Roku. Nadolig Llawen, jak mówią w języku tubylczym.

6 uwag do wpisu “hu hu ha ha ha

    1. Wyjatkowo, jak na tubylczy, nieskomplikowanie: nadolig chlawen. Chociaż to ch to powstaje gdzieś w przepastnej głębi gardła i wymawia się je takim bulgoczącym szeptem. Niewprawne codzoziemcze jednostki zwykle opluwają rozmówcę przy pierwszych 16 próbach.

  1. Chciałabym życzyć Tobie i Twoim bliskim zdrowych, radosnych świąt a także szczęśliwego Nowego Roku! Oby rok 2012 nie był gorszy od mijającego.

    No i naturalnie spełnienia marzeń, Anno! :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s