w gruncie rzeczy właściwie o niczym

Chciałam powiedzieć, że tak: śniegu to właściwie nie ma, chociaż podobno jest, a blog przechodzi modernizację, i zostaje rozdzielony na część turystyczną oraz nie. Również chciałam powiedzieć, że Ogryzek był ostatnio u laryngologa i było to doświadczenie traumatyczne dla wszystkich zainteresowanych (oprócz Ogryzka, który nic nie słyszał). Oraz, że kupiłam na ebayu nowe srebrne kolczyki z koralem z Hong Kongu za 0.99 funta i właśnie mi je przysłali i są cudne i jestem w ekstazie. Zawartość srebra w srebrze jest prawdopodobnie zerowa, ale nie bądźmy drobiazgowi.

Red. Jakubek zaś wybiera się na spotkanie z duchami (zwane w języku lokalnem ‚ghost-watching’) do Llancaiach Fawr i cały jest Oczekiwaniem w Podnieceniu. Tzn. kiedy akurat nie służy translatorską pomocą rodakom w potrzebie i nie trafia go szlag na naturę systemu. Red. jest srodze zawiedziony poziomem zlewactwa i niekompetencji, jaki zastał był w Wielkiej Brytanii, i nieustannie zadaje sobie pytanie, jak ON EARTH!  dorobili się tej ‚wielkiej’ z taką postawą. Tzn. zapewne kiedyś było inaczej; kiedyś, zanim kraj opanowała zaraza i pożoga o nazwie ‚call centre’, która zredukowała petenta do ciągu liter na monitorze znudzonego słuchawkowego i rozmyła jakąkolwiek odpowiedzialność przy użyciu znanego środka wybielającego o nazwie ‚to nie ja, to kolega’.

Dwa ważne odkrycia w tym miesiącu:  zawartość kalorii w peanut butter, czyli maśle z orzeszków ziemnych – 600 kcal/10g (osobiście uważam, że to ohydne kłamstwo rozpowszechniane przez zawistnych producentów opcji czekoladowej), oraz kanadyjski  film Incendies (Pogorzelisko) z jak zwykle fantastyczną Lubną Azabal. Jak wpadnie Ci w oko, to o jezu, koniecznie. Nie czytać opisów, nie czytać recenzji, ewentualnie zobaczyć zwiastun. Przy końcu na chwilę umrzeć w fotelu, ze zdrętwiałą ręką w dawno zapomnianej misce popcornu.

Poza tym, zawsze warto pamiętać, że im bardziej Puchatek zagląda do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie ma.

6 uwag do wpisu “w gruncie rzeczy właściwie o niczym

 1. papuas

  No tak, film znakomity, można same och i ach, ale żeby od razu ręka, w dodatku zdrętwiała i to jeszcze w popcornie??? No to już chyba przesada…

     1. greta

      wiem, co mówię-mnie poszło, choć może chodzić o rzeczy inne niż popcorn. film wbił mnie w fotel i akiś czas tak zostanę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s