vamos a la playa, o, o, o … !

aber

Proszę bardzo, oto plaża Aberavon w Port Talbot, tym od okropnego przemysłu dymiącego przy M4. Przemysł jest przy drugim końcu plaży i w sumie prawie go nie widać, a poza tym już właściwie upadł i dymi tylko dla przyzwoitości i żeby nie było; więc osobiście nie widzę problemu. Taką plażą można sobie iść i iść, a nawet dojść do Swansea i iść dalej, co nie, a na końcu tego iścia/szednięcia jest zawsze jakaś kafeja, thankyouverymuch. A wrócić to już karetką, bo to jednak kawał wybrzeża a my nie jesteśmy tak znowu fit.

Przy okazji chciałam zapodać, że skoro zima już prawie za nami, to postanowiłam optymistycznie poszerzyć blogasek o podstronę ‚plaże’ (w budowie). Na podstronie umiejętnie pokrywam szerokie spektrum zagadnienia przy użyciu niewielkiego zasobu umiejętnie wyselekcjonowanych słów i kilku znakomitych, nieznacznie jedynie wyfotoszopowanych, fotografii.

A jakbym miała wybrać najfajniejszą plażę z wszystkich, które widziałam, bez ograniczeń geograficznych, to Praia de Falesia i jej siostry z Algarve na południu Portugalii będą niekwestionowanymi faworytkami. Piękne brunatnawe klify, czysta ciepła woda, drobny piaseczek, cudo. Jak ktoś się tam wybiera w tym roku, to zazdraszczam.

DSC_0041

Właśnie mi się przypomniało jak smakuje świeży sok z portugalskich pomarańczy; zwłaszcza z takich, które się własnoręcznie zwinęło z sadu obok ośrodka. Albo dojrzałe owoce granatu prosto z drzewa. Bajka, pani.

DSC_0196

Odstąp, zimo. Vamos a la playa, choćby i w walijskim deszczu.

9 uwag do wpisu “vamos a la playa, o, o, o … !

 1. michalporeba

  Do kafejki na końcu tego wspaniałego półokręgu jest rzeczywiście kawał drogi a i dwie nie takie małe rzeki do przeskoczenia. Ale warto.

  A co do plaż, to żaden taki spis nie będzie kompletny bez Pwlldu.

 2. Dla mnie najpiekniejsze plaze jakie do tej pory widzialam to te w Szkocji na Wyspie Harris i Lewis. Gdyby tylko jeszcze ciutke cieplej tam bylo :-)
  A portugalskie widoczki marza sie oj marza…

  1. Pani kochana, wyobrażasz sobie, jakby tu świeciło słońce przez 4-5 miesięcy lata? Raj. Tzn. do czasu zawalenia każdego skrawka wybrzeża infrastrukturą do łupienia turysty. To może niech se już zostanie jak jest, myślę sobie, chociaż z ciężkim sercem.

  2. Monika ze Sztokholmu

   Popieram, Kejt!
   Podróżuję dużo i z ręką na sercu mogę powiedzieć, że Szkocja i Harris i Lewis są najpiękniejsze na świecie!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s