rezultat

BeFunky_P1090186.jpg

Poszłam się, rozumiesz, przejść. Tydzień sprzątałam, wcześniej tydzień skrobałam ściany, a wczoraj pół nocy tłumaczyłam horror o obróbce drewna.  Dłużej nie wytrzymam, leje, nie leje, guzik mnie to. Idę. Zapakowałam się w szpanerskie wodoodporne ciuchy do wędrówek na każdą pogodę. Co z tego, że czuję się jak serdelek, idę. Rozumiesz. Tymczasem przestało padać, chmury się rozpełzły i wylazło słońce. Natychmiast zrobiła się sauna. Ten rodzaj ciepła, który dusi cię jak próbujesz oddychać i oblepia ci skórę jak jakaś kosmiczna forma życia o morderczych zamiarach. Nic, idę. Ostatecznie upocę się to schudnę, co nie. Spodnie natychmiast przyklejają mi się do tyłka, pot płynie po karku wprost za kołnierz kurtki, nogi ktoś podmienił mi na rozgrzane betonowe kloce. Włos zwisa smętnym strąkiem. Cała się rozpucham  pod wpływem tego ciepła, w ciągu 10 minut osiągam rozmiar małej orki.

Idę, przecież idę. Zara. Chwilę tu sobie postoję i poskubię jeżyny. Nikt inny nie skubie, co mają się zmarnować.

Zaraz, przecież mówię, nigdzie mi się nie spieszy, posiedzę sobie tu pod tym uroczym kolczastym krzakiem, na tej mokrej trawie obsranej przez wróble. No to co, że żmija, urocze zwierzątko, czy coś, niektórzy hodują. Posiedzimy sobie, posyczymy na siebie. Idealnie.

BeFunky_P1090268.jpg

Dobrze jest, przeszłam sześć kroków. Rezultat. Jeszcze tylko dowlec się do jakiejś ławki i światłość wiekuista na wieki wieków. Dziękibogu, kryjówka na ptaszory. Poleżę tu sobie, pokontempluję drewniany (odstąp szatanie!) sufit, pomyślę o Prouście. Nie wiem dlaczego o Prouście, skąd mam wiedzieć. Bo długi.

BeFunky_P1090241.jpg

Nikt mnie stąd nie ruszy. Chyba, że spychaczem. Mam termos z herbatą i torebkę cukierków imbirowych, wystarczy na jakiś czas przy oszczędnym gospodarowaniu.  Byle do wieczora.

BeFunky_Chromatic_1.jpg

 

11 uwag do wpisu “rezultat

  1. papuas

    A niektórzy nie wierzą, że klimat się ociepla… W kraju od miesiąca upały afrykańskie, to i Walii się dostało. Tylko chyba powinnaś taszczyć ze sobą butlę z wodą albo inną cytrynadą, niekoniecznie termos.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s