Świat rzeczy małych

Żali się, bidul.

Czas ostatnio pędzi coraz szybciej, a ja z nim; możliwość zatrzymania się na chwilę urasta do rangi luksusu. Już dawno nigdzie nie byłam, za co odpowiada szereg niezależnych przyczyn; w rzadkich wolnych chwilach ja i rower wyskakujemy sobie co najwyżej na szybką randkę z czasem i przestrzenią. Pod wpływem okoliczności zmieniła się skala moich oczekiwań. Zamiast planować wycieczkę do Maroka zadowalam się (?) pół godziną na ławce z widokiem na wzgórze i wystawianiem twarzy do rzadko zaszczycającego nas w tym roku słońca. Szeroki świat za którym tęsknię zmienił się w świat rzeczy małych. Uśmiech przypadkowego przechodnia dodaje na chwilę sprężystości zaspanemu krokowi w drodze do pracy o siódmej rano. Zapach deszczu na betonowym chodniku. Wstążka aromatu świeżo skoszonej trawy przecinająca  drogę na stację. Pogawędka o dupie maryni z panem kawowym. Cenna rzecz. Ruszył Smok, i jest sporo pozytywnego odzewu. Świetnie. W pracy przedzieram się przez chaos i walczę z wybujałymi oczekiwaniami strukturalnych primabalerin; każde małe zwycięstwo popycha mnie jakoś do przodu.

I czekam na jakiś wschodni wiatr, czekam na coś.

still

9 uwag do wpisu “Świat rzeczy małych

 1. prezio

  Można zazdrościć pogody. Czy też ducha? U nas tak około 35,34, 35, 33, 34, 35, 33, 36 a ile jeszcze takich poranków 24 stopnie.

 2. Czy przybył już wiatr od wschodu?
  Piękny tekst. Trafił do mnie… Docenianie małych rzeczy, gdy wielkie są daleko. Chwile wydzierane codzienności. Właśnie tak.
  Podczytuję, choć do Walii udało nam się trafić na razie tylko raz. Ale zapraszamy do Yorkshire, które oswajamy z każdą wolną chwilą i na http://www.dwagroszki.pl pokazujemy innym. Byle nie dać się codzizenności :)
  Dobrze, idę czytać Cię dalej.

  1. Troszeczkę Yorkshire widziałam, odrobinkę, głównie wschodnie wybrzeże, i byłam oczarowana. W pięknym miejscu żyjecie. Chętnie do was zajrzę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s