Szkocja


Stronka w budowie.

 

hgfPierwsze wrażenia z pierwszej wizyty w Szkocji. Kilka słów o Fort William w Highlands, kilka okrzyków zachwytu, wskazanie na piękną trasę widokową. Czytaj więcej.

 

 

DSC_0052O tym jak zdobyć pół najwyższej góry Wielkiej Brytanii, Ben Nevis, i dlaczego Pogoń Szczecin bardzo dobrze mi się kojarzy. Czytaj więcej.

 

 

wodo Dolina Nevis i wodospady Steall, jeden z najpiękniejszych i nieprzesadnie wymagających spacerów w całej Szkocji, okolice Fort William. Czytaj więcej.

 

 

hjk

Wyspa Skye, jedna ze szkockich Hebryd Wewnętrznych; zwariowana mieszanka pogodowa plus   widoki jak z Islandii. Albo z księżyca. Piękne miejsce. Czytaj więcej.

 

DSCN2542  Była stolica Szkocji, Stirling to przyjemne dla oka miasto przesiąknięte historią. W sam raz na pół  dnia na świeżym powietrzu. Czytaj więcej.

 

 

DSCN1651W gasnącym świetle dnia złotawe łańcuchy górskie zmieniają się w brunatne. Wyglądają jak porysowane gigantycznym widelcem: setkami, tysiącami żlebów pędzą w dół małe wodospady. Góry są tak blisko, przy samej drodze, w pewnej chwili ogarnia mnie przemożone pragnienie, żeby wysiąść i te brunatne góry objąć, i tak zostać. Czytaj więcej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s